COVID-19 ile Güvenlik ve Seyahatin Geleceği

Yurtdışı tatili zor

Şu sıralar başka bir ülkeye gitmek uzun ve sıkıcı izinler, kontroller demek. Üstelik sınır ötesi seyahatlerde test ve güvenlik önlemlerindeki belirsizlik ve değişkenlik bir gezgini daha yola çıkmadan bezdirecek türden. Ülkeler vize verirken güvenlik ve yasadışı göç konusunda olduğu kadar titiz olabilir mi? Ya da olmalı mı? Bu durum seyahati zorlaştıran faktörlerden biri olacak.

Şimdi aile tatili zamanı

Pandeminin ekonomik maliyeti de oldu. Aileler gelecek yaz tatillerinden bir-iki gece kısıntıya gidebilirler ancak yine de en yaygın ve uygun fiyatlı tatil olan aile paketleri yeni dönemin yıldızı olacak. En çok indirim ve kampanyayı aile paketlerinde göreceğiz.
Piknik Kuralları

Araştırmalar gezginlerin yarısından fazlasının kalabalık yerlerden kaçınmayı planladığını söylüyor. Milli parklar bu durumda gözde olacak ama bu tür yerlerde mesafenin korunması ve kalabalıkta nasıl davranılacağına dair yeni normlar oluşturmak gerekecek.

Ev kiralamaya devam

Ev paylaşımı değil ama ev kiralama sistemi geçen yaz popüler oldu. Bunun için hijyen standartlarını kontrol eden aracı firmalar artacak. Ayrıca ekonomik kriz nedeniyle kiraya verilen evlerin sayısında da büyüt oranda artış bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Powered By WordPress | FT Directory Listing

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.